DAŇOVÁ REZIDENCIA

Platiť či neplatiť dane na Slovensku? 

Ak pracujete alebo žijete v zahraničí,

určite aj vy riešite túto dilemu!

Vyriešte otázku vašej daňovej rezidencie a budete vedieť, aké daňové povinnosti máte voči Slovensku a aké voči krajine, v ktorej pracujete alebo žijete.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Daňová rezidencia? A to je čo?

Pracujete alebo žijete v zahraničí a neviete, či máte na Slovensku podať daňové priznanie?

Máte obavy, aby ste kvôli tomu v budúcnosti nemali nejaké problémy?

A čo s daňami? Ak ste už v zahraničí dane zaplatili, musíte ich platiť na Slovensku ešte raz?

Ak si aj vy kladiete takéto alebo podobné otázky, a nie ste si istý, či máte splnené všetky vaše daňové povinnosti tak ako sa patrí, je tu riešenie. 

ZISTITE, v ktorej krajine ste DAŇOVÝM REZIDENTOM!

Že neviete, čo to znamená, byť daňovým rezidentom nejakej krajiny?

A prečo je to také dôležité?

Byť daňovým rezidentom nejakej krajiny znamená, že v tejto krajine máte povinnosť zdaňovať svoje celosvetové príjmy. Tzn. nielen príjmy, ktoré ste dosiahli v krajine svojej rezidencie, ale aj KDEKOĽVEK inde na svete. A na základe toho, rezidentom ktorej krajiny ste, vám môžu vznikať aj ďalšie práva alebo povinnosti

Jednou z kľúčových výhod, ktorú máte ako daňový rezident, je možnosť využívať určité daňové úľavy, odpočty alebo bonusy v krajine vašej rezidencie. Status daňovej rezidencie samozrejme môže so sebou prinášať aj ďalšie požiadavky a povinnosti.

Väčšina krajín má svoje vlastné pravidlá na určenie daňovej rezidencie, ktoré môžu zahŕňať faktory ako:

 • množstvo času, ktoré strávite v danej krajine,
 • vaše osobné alebo ekonomické väzby na túto krajinu,
 • váš imigračný status (trvalý pobyt, prechodný pobyt, ...).

Ak viete, v ktorej krajine ste daňovým rezidentom,

viete potom určiť, aké povinnosti máte voči krajine svojej rezidencie a aké voči iným krajinám, v ktorých rezidentom nie ste. A samozrejme aj to, na aké výhody máte nárok.

Vedeli ste napríklad o tom, že pri vybavovaní si dôchodku v zahraničí môže od vás zahraničný úrad vyžadovať potvrdenie o tom, že ste si plnili svoje daňové povinnosti na Slovensku (ak by ste boli daňovým rezidentom Slovenska)?

A viete, že dodatočne si tieto povinnosti (podanie daňového priznania) na Slovensku môžete splniť iba za pár rokov dozadu?

Využite výhody z poznania, v ktorej krajine ste daňovým rezidentom a vyhnite sa budúcemu stresu a problémom v prípade, ak by ste si neplnili riadne a načas vaše povinnosti.

PS: To, či ste daňovým rezidentom nejakej krajiny, nie je otázkou VÁŠHO osobného rozhodnutia!

Vďaka kurzu, ktorý som pre vás pripravila, si dokážete SAMI zistiť krajinu vašej daňovej rezidencie.

Určite to zvládnete! Dám vám presné informácie a postupy, ako na to!

Účtovníctvu a daniam sa venujem už takmer tri dekády. V roku 2009 som zložila skúšky a získala som licenciu ako daňový poradca. Počas celej mojej praxe som riešila veľa rôznych daňových problémov.

Niektoré boli jednoduchšie a niektoré boli naozaj ťažkým orieškom.

Téma, o ktorej sa bavíme tu, bola pre mňa jednou z tých zložitejších. Postupne som sa ale cez absolvované školenia, samoštúdium a prácou "v teréne" dopracovala k jej porozumeniu.

Na základe tohto môjho pochopenia a praxe som pre vás vypracovala jednoduchý a zrozumiteľný kurz, vďaka ktorému si budete vedieť aj vy sami zistiť, aké povinnosti máte voči Slovensku a aké voči krajine, v ktorej pracujete, resp. žijete. A samozrejme tiež, aké práva si môžete uplatniť.

A to na základe toho, že zistíte, v ktorej krajine ste daňovým rezidentom.

Čo sa v kurze Daňová rezidencia dozviete a naučíte

Kurz sa skladá zo 4 modulov. Všetky moduly sú vám sprístupnené okamžite po zaplatení kurzu.

Modul 1

Úlohou prvého modulu je teoreticky vás pripraviť na tému daňovej rezidencie. Nájdete tu aj vysvetlenie všetkých pojmov, ktoré budú v kurze používané.

Každý môže byť na inej "štartovacej čiare", keď začne študovať tento kurz. Ja vás však nenechám tápať. Každý, aj úplný začiatočník, získa v tomto module všetky potrebné informácie, aby tému daňovej rezidencie zvládol bez problémov.

A zistíte, že zmluvy o zamedzení dvojítého zdanenia nie sú tak celkom na zahodenie a môžu byť pre vás prínosom.


Modul 2

Druhý modul je už celý o praxi. Postupne, ako budete prechádzať modulom zistíte, či ste rezidentom Slovenska a aj to, či ste rezidentom iného štátu.

Všetky podmienky na vznik rezidencie v SR sú podrobne vysvetlené. 

Od 2. modulu vás bude kurzom sprevádzať aj pracovný zošit, kde si budete značiť všetky praktické kroky, ktoré spravíte.

Na konci modulu si spolu zrekapitulujeme vaše zistenia a podľa výsledku budete pokračovať v ďalšom module príslušnou lekciou. Keďže pri určovaní vašej rezidencie môžu nastať rôzne situácie, pre každú situáciu nájdete v kurze riešenie "ušité na mieru".


Modul 3

V treťom module si podrobne vysvetlíme, aké povinnosti máte voči štátu vašej rezidencie a voči štátu, kde rezidentom nie ste.

A pozrieme sa aj na situáciu, ak ste zistili, že ste rezidentom dvoch štátov zároveň.

Podľa toho, čo ste zistili v Module 2 sa vás bude týkať príslušná lekcia/lekcie v tomto module.


Modul 4

Štvrtý modul obsahuje informácie, ako si máte sledovať vašu rezidenciu v priebehu roka.

Nie všetky krajiny sveta majú totiž také isté obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie ako my. Preto si povieme niečo o tom, ako posudzovať rezidenciu v priebehu kalendárneho roka. 


Všetky informácie v kurze sú vysvetlené na príkladoch z praxe a nájdete v ňom aj príklady, ako sa na danú problematiku pozerá daňový úrad.

Ako to v kurze vyzerá

Teraz máte jedinečnú príležitosť

vyriešiť si otázku VAŠEJ DAŇOVEJ REZIDENCIE

a mať svoj život v tejto oblasti vášho života pod kontrolou.

Predstavte si ten úžasný pocit kľudu s vedomím, že všetky "papiere" máte v poriadku. Žiadny daňový úradník vás naháňa. Nikde v podvedomí vás nestraší myšlienka, či máte všetko tak, ako to má byť.

Je to vážne skvelý pocit.

Môžete pokojne spávať, venovať sa sebe, svojím priateľom a rodine.

Jednoducho si spokojne žiť svoj život.


Keď si kúpite tento kurz:

Dostanete presný návod
 • Nájdete v ňom všetky potrebné informácie na jednom mieste, nemusíte už hľadať žiadne iné zdroje k téme daňovej rezidencie.
 • Zvládnete tému daňovej rezidencie bez ohľadu na to, či ste v oblasti daní úplný začiatočník, niečo o nich už viete, alebo ste profesionál. Všetky informácie sú vysvetlené jednoducho a zrozumiteľne, proste POLOPATE.
 • Vďaka príkladom z praxe a bežného života si budete vedieť všetko ľahšie a lepšie predstaviť a uplatniť na svoju vlastnú situáciu.
 • Budete vedieť určiť daňovú rezidenciu pre seba a svojich najbližších. A to aj opakovane, ak to budete potrebovať.

Keď si kúpite tento kurz:

Už žiadne starosti
 • Nemusíte sa viac trápiť neistotou, či máte svoje daňové záležitosti z pohľadu daňovej rezidencie "na poriadku".
 • Už sa nemusíte snažiť získavať informácie od známych alebo sa pýtať priateľov, ako to vyriešili oni. Konieckoncov to, že váš spolubývajúci je rezidentom SR neznamená, že ním ste aj vy. Také jednoduché to zase nie je :-).
 • Nemusíte stráviť nekonečné hodiny hľadaním na internete. Ak aj niečo nájdete, väčšinou nie sú tieto informácie veľmi "priateľské" na čítanie. A častokrát si vami nájdete informácie navzájom odporujú. Sama som videla stránku, ktorá ponúkala služby spojené s daňovým priznaním a mala tam informácie o daňovej rezidencii. Žiaľ boli nesprávne.
  Myslite na to, že dôsledky za prípadné nesplnenie si vašich povinností ponesiete vždy vy. "Neznalosť zákona neospravedlňuje."
 • Nemusíte hľadať niekoho, kto by vám všetko ohľadom daňovej rezidencie komplexne vysvetlil (ak by ste vôbec niekoho takého našli).

Čo tento on-line kurz obsahuje?

ČLENSKÁ SEKCIA

Samotný kurz je vytvorený ako členská sekcia, ku ktorej dostanete prístup ihneď po prijatí úhrady za kurz. Na prístup ku kurzu si nemusíte nič špeciálne inštalovať, je prístupný cez web.

PRACOVNÝ ZOŠIT

Súčasťou kurzu je pracovný zošit, v ktorom vás povediem krok za krokom určovaním vašej daňovej rezidencie. Prakticky v ňom použijete všetko, čo sa naučíte v kurze. Postupne ako budeme v kurze postupovať vám vysvetlím, ktoré strany pracovného zošita máte vyplniť a ako.
Pracovný zošit je k dispozícii vo formáte PDF alebo WORD.
Vďaka tomuto pracovnému zošitu nič pri určení vašej daňovej rezidencie neopomeniete.

Aby ste tému Daňovej rezidencie zvládli čo najrýchlejšie a najefektívnejšie,

čakajú na vás v kurze tieto

SKVELÉ BONUSY

1. MYŠLIENKOVÉ MAPY

Z každej lekcie som pre vás vybrala tie najzásadnejšie informácie a spracovala ich do krásne prehľadných farebných myšlienkových máp.
Nájdete ich vždy na konci každej lekcie. Sú pre vás k dispozícii aj na stiahnutie/vytlačenie. Pomôžu vám rýchlejšie si všetko zapamätať a v prípade potreby vám pripomenú to najdôležitejšie z konkrétnej lekcie.

2. SEDEM DRUHOV RÔZNYCH DOKUMENTOV

7 rôznych dokumentov na stiahnutie, ako napríklad prehľad platných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia alebo prehľady sadzieb a metód podľa príslušných zmlúv. Všetky tieto dokumenty sú verejne dostupné, sú však rôzne "roztrúsené".
Ušetríte čas a rýchlo nájdete všetky dokumenty na jednom mieste.

3. ŠTYRI VIDEÁ

Všetky myšlienkové mapy z jednotlivých lekcií som pre vás okomentovala a vytvorila 4 úžasné videá. Jedno video samostatne ku každému modulu.
Tieto videá vám umožnia omnoho rýchlejšie a efektívnejšie osvojenie všetkého, čo pre určenie vašej rezidencie budete potrebovať.
Zvýraznia pre vás tie najdôležitejšie informácie z jednotlivých modulov.

4. ŠPECIÁLNA MYŠLIENKOVÁ MAPA

Prehľadná myšlienková mapa "Som rezident..." s informáciami z celého kurzu na jednej A4 vám pomôže ľahko sa zorientovať, aké práva a povinnosti máte podľa toho, v ktorej krajine ste daňovým rezidentom.

Koľko kurz stojí?

397 €

Je to veľa? Alebo sa vám to zdá málo? To, či má váš pokoj a kľud pre vás takúto hodnotu, rozhodnete iba vy sami. Dôvody, prečo som sa rozhodla pre práve túto cenu sú viaceré. 

Cena je dostatočne nízka, aby si ju mohol dovoliť kúpiť každý, kto túto tému považuje za dôležitú. Ale je aj dostatočne vysoká, aby na kurz po jeho kúpe nezabudol a naozaj niečo pre určenie svojej daňovej rezidencie spravil. 

Aby som bola úprimná, keď som dostala nápad urobiť tento kurz, tak som rozmýšľala nad tým, či má zmysel venovať desiatky a stovky hodín môjho času jeho tvorbe. Ale keď prišiel za mnou ďalší klient žijúci v zahraničí, ktorý nemal o daňovej rezidencii ani poňatia, bolo rozhodnuté.

Nemôžem si to nechať len pre seba !

Cítila som záväzok podeliť sa s ostatnými s tým, čo som ja v priebehu rokov pochopila a naučila sa. Cítim to ako poslanie, ukázať iným moje pochopenie daní. Veľa-krát v živote som zažila, ako naši klienti zbytočne prichádzali o peniaze, lebo kvôli neznalosti daní robili zlé rozhodnutia. Preto som sa rozhodla urobiť aj tento kurz.

Pracovala som na tomto kurze viac ako 2 roky. Najprv som ho spracovala ako eBook, ale stále som mala pocit, že to nie je "to pravé orechové". Preto som sa musela naučiť nové technológie a prepracovala som celý kurz do aktuálnej podoby - do členskej sekcie. Dala som doňho všetky svoje skúsenosti a znalosti, moje pochopenie toho, ako fungujú dane, ktoré som získala počas mojej takmer tri dekády trvajúcej praxe.

Celý kurz som urobila osobne ja sama, a dohliadla som tak na to, že v každom module a v každej kapitole sú vždy všetky informácie, ktoré tam majú byť.

Tento kurz obsahuje všetko, čo viem o daňovej rezidencii. Sú to presne tie isté informácie, ktoré používam pre mojich klientov, keď spolu riešime ich daňovú rezidenciu. Im ale nevysvetľujem všetko do takých podrobností, ako je to uvedené v kurze. Nevysvetľujem im všetky princípy a nepoznajú ani všetky alternatívy a postupy. A tak, keď sa zmení ich životná situácia, budú opäť musieť vyhľadať rady odborníka a platiť za poradenstvo.

A je tu aj riziko, že ak nepoznajú celú problematiku určovania daňovej rezidencie, nemusia si uvedomiť, že majú prehodnotiť svoju daňovú rezidenciu, lebo sa mohla zmeniť. 

Vy ale v tomto kurze máte všetky informácie na to, aby ste si svoju rezidenciu„ustrážili“, a to aj v dlhodobom časovom horizonte. A v členskej sekcii je všetko spracované prehľadne, názorne a informácie sú pekne poprepájané.

Informácie v kurze sú vysvetlené na princípoch, ako sú aktuálne postavené medzinárodné daňové vzťahy. Takže pokiaľ nedôjde k ich radikálnej zmene, budete vďaka kurzu vedieť už teraz všetko, čo potrebujete, a to aj na dlhé roky dopredu.

V kurze máte všetko o daňovej rezidencii pripravené na striebornom podnose, jediné čo musíte urobiť, je prejsť týmto kurzom a vyriešiť si tak pre seba túto záležitosť.

Ak ste dočítali až sem, tak nie ste k otázke toho, či máte svoje "papiere" na poriadku, ľahostajný.

Iste, môžete si zaplatiť konzultáciu s daňovým poradcom a aj takýmto spôsobom si vyriešiť otázku vašej daňovej rezidencie. A u skutočného odborníka, ktorý vám poradí naozaj dobre, vás to tiež bude niečo stáť. 

Môžete sa ovšem dostať do situácie, že mu opomeniete (aj keď možno neúmyselne) spomenúť nejakú skutočnosť z vášho osobného života a dopracujete sa spolu k nesprávnemu výsledku.

Vy ale v tomto kurze máte všetky informácie na to, aby ste si svoju rezidenciu„ustrážili“, a to aj v dlhodobom časovom horizonte. A v členskej sekcii je všetko spracované prehľadne, názorne a informácie sú pekne poprepájané.

Informácie v kurze sú vysvetlené na princípoch, ako sú aktuálne postavené medzinárodné daňové vzťahy. Takže pokiaľ nedôjde k ich radikálnej zmene, budete vďaka kurzu vedieť už teraz všetko, čo potrebujete, a to aj na dlhé roky dopredu.

V kurze máte všetko o daňovej rezidencii pripravené na striebornom podnose, jediné čo musíte urobiť, je prejsť týmto kurzom a vyriešiť si tak pre seba túto záležitosť.

Ak ste dočítali až sem, tak nie ste k otázke toho, či máte svoje "papiere" na poriadku, ľahostajný.

Iste, môžete si zaplatiť konzultáciu s daňovým poradcom a aj takýmto spôsobom si vyriešiť otázku vašej daňovej rezidencie. A u skutočného odborníka, ktorý vám poradí naozaj dobre, vás to tiež bude niečo stáť. 

Môžete sa ovšem dostať do situácie, že mu opomeniete (aj keď možno neúmyselne) spomenúť nejakú skutočnosť z vášho osobného života a dopracujete sa spolu k nesprávnemu výsledku.

Presne to sa stalo jednej mojej klientke. Spolu sme sa snažili určiť jej daňovú rezidenciu. Keď však sama na moje naliehanie prešla týmto kurzom, tak zhodnotila, že výsledok určenia jej rezidencie je iný, ako sme ho určili spoločne. Nepopísala mi zrejme svoju osobnú situáciu dostatočne podrobne (alebo niečo dôležité opomenula) a až v kurze pochopila, čo všetko sa berie do úvahy pri určovaní daňovej rezidencie

Možno sa teraz pýtate: "Prečo by som mal/a hovoriť svojmu účtovníkovi alebo daňovému poradcovi o svojom OSOBNOM živote? Veď chcem iba spraviť dane!".

Bude sa vás na to pýtať, a prečo?

Pretože váš OSOBNÝ ŽIVOT

je kľúčom k určeniu vašej daňovej rezidencie.

A to je hlavný dôvod, prečo by mal každý, kto nežije vo svojej "domovskej krajine", ovládať princípy určovania daňovej rezidencie. Lebo aj nejaká, možno podľa vás, nevýznamná zmena vo vašom živote, môže spôsobiť zmenu vašej rezidencie. 

Možno máte nejaké ďalšie otázky ...

Som absolútny laik, daniam vôbec nerozumiem. Je tento kurz aj pre mňa?

Určite áno! "Odtestovala" som zrozumiteľnosť tohto kurzu na ľuďoch, čo dane naozaj nemusia (vyhýbajú sa "papierom", ako čert krížu 😉 ) alebo s nimi nemajú žiadne skúsenosti (napr. jedna mladá slečna, ktorá ako sama povedala, daniam nerozumie a tiež aj môj 17-ročný syn). Odozva bola vždy pozitívna, že všetko pochopili. Nechápali, že čo je na tom také ťažké :-), veď oni to dali v pohodičke. Takže naozaj nie je čoho sa obávať. Celý prvý modul je akousi teoretickou prípravou na kurz. Sú v ňom vysvetlené základné princípy zdaňovania aj daňovej rezidencie. Takže, či ste v daniach úplný "zelenáč" alebo už ostrieľaný profesionál, určite kurz zvládnete.

Ale keby sa predsa-len u vás vyskytol nejaký problém a kurzu by ste neporozumeli, alebo by sa vám nepáčil, dávam na kurz záruku spokojnosti. Máte celých 30 dní na to, aby ste si kurzom prešli (od začiatku máte prístup do celého kurzu). Ak mi do 30 dní od kúpy kurzu napíšete, že ho chcete vrátiť, nie je problém. Pošlem vám všetky vaše peniaze za kurz späť. Takže nemáte čo stratiť, môžete iba získať. Vyskúšajte si kurz na vlastnej koži a uvidíte, či je pre vás, alebo nie.

Ako kurz prebieha?

Kurz je vytvorený ako členská sekcia, do ktorej vám bude zaslaný prístup okamžite po prijatí úhrady za kurz. Obsah kurzu je vám sprístupnený ihneď celý. V úvode kurzu nájdete odporúčaný postup, ako prejsť kurzom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Prístup do kurzu máte garantovaný na 2 roky odo dňa kúpy kurzu. Ťažko povedať, čo prinesie budúcnosť a preto vás nebudem zavádzať prísľubom prístupu do kurzu "navždy" ;-). V prípade ukončenia možnosti prístupu do kurzu budete o tejto skutočnosti vopred informovaný.

Stačí, keď určím svoju daňovú rezidenciu RAZ a NAVŽDY?

Žiaľ, nie. Daňová rezidencia sa môže meniť v závislosti na zmenách vo vašom osobnom živote. Preto je potrebné, aby ste vedeli, aké sú kritériá na určenie daňovej rezidencie. Potom si budete vedieť aj sami ľahko a jednoducho odsledovať, či niektorá zmena vo vašom živote môže mať za následok zmenu vašej daňovej rezidencie alebo nie. Pracovný zošit, ktorý je súčasťou kurzu môžete použiť opakovane vždy, keď to budete potrebovať.

Čo ak daňovú rezidenciu nebudem riešiť, môžem mať z toho nejaké problémy?

Iba ak viete, v ktorej krajine ste daňovým rezidentom, tak viete, aké povinnosti (a samozrejme aj práva - výhody, úľavy, odpočty) voči tej-ktorej krajine máte. Tieto povinnosti nemusia byť iba finančného charakteru (napr. platiť dane alebo nejaké poplatky) ale aj nepeňažného charakteru (napr. sa niekde prihlásiť, odovzdať nejaké tlačivo, podať daňové priznanie).

Na Slovensku vás daňové úrady môžu pokutovať aj za nesplnenie povinnosti nepeňažnej povahy. T.j. aj za to, že ste mali povinnosť podať daňové priznanie a nepodali ste ho. A to aj v takom prípade, ak by vám nevyplývala povinnosť zaplatiť dane. Daňový úrad môže kontrolovať splnenie si vašich povinností aj niekoľko rokov dozadu.

Ďalší problém, s ktorým by ste sa mohli stretnúť, je napríklad situácia, ktorú riešil istý slovenský občan, ktorý pracoval dlhodobo v zahraničí. Ide o reálny prípad, ktorý riešila Finančná správa (daňové úrady). Tento občan si chcel v zahraničí vybaviť dôchodok, ale tam od neho chceli, aby predložil potvrdenie o tom, že si na Slovensku plnil svoje daňové povinnosti a podával daňové priznania (nehovoríme tu o povinnosti platiť dane, ale podávať daňové priznanie).

Túto povinnosť si ale tento občan neplnil a nebolo mu umožnené si ju splniť ani dodatočne. Pretože naše zákony nedovoľujú podávať daňové priznania dodatočne za ľubovoľné obdobie dozadu. Toto obdobie je obmedzené na iba niekoľko rokov.

Nechcem, aby sa niečo podobné stalo aj vám. Preto je určite jednoduchšie, keď sa budete zaoberať vašou daňovou rezidenciou a plniť si svoje povinnosti v reálnom čase.

Našiel som si na internete informáciu, že ak mám trvalý pobyt na Slovensku, tak som daňovým rezidentom Slovenska. Je aj v takomto prípade pre mňa kurz relevantný?

Áno, ak máte trvalý pobyt na Slovensku, tak ste považovaný za daňového rezidenta Slovenska. Tu to však nekončí. Môžete byť považovaný za daňového rezidenta aj v krajine, v ktorej pracujete alebo žijete. Potom je potrebné vyriešiť konflikt dvojitej rezidencie. Ako sa takýto konflikt rieši, je súčasťou kurzu.

Nemám na Slovensku trvalý pobyt, ani sa tu nezdržiavam viac ako 183 dní. Dočítal som sa, že vtedy nie som rezidentom Slovenska. Je to pravda?

Možno áno, možno nie. Existuje ešte jedna podmienka, ktorú ak spĺňate, ste považovaný za daňového rezidenta na Slovensku. Tou podmienkou je existencia bydliska. Nezamieňajte si ale túto podmienku s podmienkou trvalého pobytu. Práve z dôvodu, že ľudia "využívali" zrušenie trvalého pobytu na zánik svojej daňovej rezidencie, bola táto nová podmienka pred pár rokmi doplnená. Je omnoho ťažšie sa z tejto podmienky "vyzuť". Podrobne je táto podmienka aj s príkladmi v kurze vysvetlená.

Mám partnera zo zahraničia. Spolu žijeme striedavo na Slovensku a v zahraničí. Týka sa táto téma aj môjho partnera?

Podmienky na vznik daňovej rezidencie na Slovensku NIE SÚ viazané na štátnu príslušnosť. Takže áno, je možné, že aj váš partner bude považovaný za daňového rezidenta Slovenska. Podmienky uňho posúdite presne tak isto, ako pri vás.

Žijem v zahraničí, ale podnikám cez slovenskú s.r.o.. Je kurz aj pre mňa?

Kurz je zameraný pre fyzické osoby - občanov. Takže, ak chcete riešiť rezidenciu vás ako fyzickej osoby, je kurz presne pre vás. Kurz rieši určovanie daňovej rezidencie IBA fyzických osôb, nie právnických osôb (napr. s.r.o.). Ak chcete vyriešiť daňovú rezidenciu vašej s.r.o., v kurze odpoveď nenájdete.

Je súčasťou kurzu aj osobné daňové poradenstvo (konzultácie) s vami?

Nie. Osobné konzultácie, kde by sa riešili vaše konkrétne osobné daňové situácie, nie sú súčasťou tohto kurzu.

Ak by ste však v kurze našli ČOKOĽVEK, čo by vám nebolo jasné, ocením, ak ma budete kontaktovať. Mojím cieľom je, aby každý, kto si kúpi kurz, pochopil všetko, čo je obsahom kurzu. Vaša spokojnosť je pre mňa na prvom mieste.

Pokiaľ by ste mali záujem o osobnú konzultáciu so mnou, môžete ma samozrejme kontaktovať. Prípadne kontaktujte vášho účtovníka alebo daňového poradcu.

Čo ak si kurz kúpim, ale nenájdem v ňom nič nové. Alebo sa mi nebude páčiť.

Máte celých 30 dní na to, aby ste si kurzom v kľude prešli. Ak vrámci tohto obdobia zistíte, že ste sa v kurze nič nové nedozvedeli, prípadne sa vám kurz nebude páčiť, stačí, ak mi do 30 dní odo dňa zakúpenia kurzu napíšete, že kurz nechcete a ja vám pošlem všetky vaše peniaze za kurz späť. A nebudem sa vás na nič pýtať, nemusíte mi povedať dôvod, prečo ste sa tak rozhodli.

Najdôležitejšia je pre mňa vaša spokojnosť. 

Preto máte CELÝCH 30 DNÍ na vyskúšanie kurzu "Daňová rezidencia", 100% bez rizika.

Ak zistíte, že kurz nie je pre vás, nič nové ste sa nedozvedeli, alebo sa vám proste nepáčil, stačí, keď mi napíšete a ja vám pošlem vaše peniaze za kurz späť. Musíte to však urobiť do 30 dní od kúpy kurzu.

Strávila som naozaj veľa času tým, aby som tento kurz pripravila tak, aby ste ho čo najjednoduchšie a hlavne úspešne zvládli. Takže nemám žiadny problém vám dať takúto garanciu.

Jediné, čo musíte urobiť vy, je začať a vyriešiť si svoju daňovú rezidenciu.

Nemáte čo stratiť, môžete iba získať.

Čo o kurze hovoria iní

"Páči sa mi jednoduchosť a zrozumiteľnosť ..., kurz odporúčam všetkým Slovákom, ktorí žijú alebo pracujú v zahraničí ... a tiež každej účtovníčke..."Páči sa mi jednoduchosť a zrozumiteľnosť, s akou si tému daňovej rezidencie poňala. Nenašla som v kurze žiadne zložité definície alebo konštrukcie. Vybrala si z danej témy to najdôležitejšie a všetko je vysvetlené postupne a chronologicky.

V kurze si jeho používateľ nájde všetko, čo potrebuje k tomu, aby si dokázal sám určiť svoju daňovú rezidenciu. Prevádzaš ho krok za krokom k želanému výsledku.

Kurz odporúčam všetkým Slovákom, ktorí žijú alebo pracujú v zahraničí. Je to hlavne z dôvodu, že sa určenie rezidencie odvíja od ich súkromného života. Účtovník alebo daňový poradca nemá šancu komplexne poznať súkromný život svojich klientov.

Kurzy odporúčam tiež každej účtovníčke, ktorá sa v praxi stretáva s klientmi, ktorí pôsobia v zahraničí. Podľa môjho názoru sa jedná o dôležitú oblasť - hlavne v dnešných časoch, ktorá je dosť podceňovaná. Pokiaľ niekto nevie, v ktorej krajine je daňovým rezidentom, nemôže ani vedieť, aké povinnosti si má plniť. Respektíve si nemôže ani uplatniť svoje práva.

A daňové úrady, nielen na Slovensku, môžu vyžadovať plnenie povinností aj za niekoľko rokov dozadu.
Ing. Elena Šalagovábývalá riaditeľka daňového úradu, audítorka, daňová poradkyňa, správkyňa konkurznej podstaty, aktuálne na dôchodku

"Páčili sa mi praktické príklady ... ľahko som pochopil danú tému"


Kurz splnil to, čo sľuboval. Informácie uvedené v kurze sú vysvetlené jasným a zreteľným spôsobom. Páčili sa mi praktické príklady, na základe ktorých som ľahko pochopil danú tému. A tiež sa mi páčili myšlienkové mapy, na ktorých je zhrnutá na jednej strane téma celého kurzu.

Doporučujem kurz všetkým Slovákom a samozrejme Slovenkám :-), ktorí žijú a pracujú v zahraničí. Prečo? V kurze sú informácie, ktoré sú pre nás dôležité.
Vladimír OchránekLondon

"Konečne presne viem, čo ktorý pojem znamená... myslím že si tému rozobrala polopate a komplexne... tvoj kurz mi dal praktický použiteľný pohľad"


V prvom rade veľmi, veľmi chválim prepracovanosť danej témy. Je to niečo, o čom sa veľa nehovorí.

Kurz sa mi páči podrobným rozpisom, kto je to daňový rezident toho-ktorého štátu. Ja osobne som to takto komplexne nikdy nevidela ani nepočula. Konečne presne viem, čo ktorý pojem znamená, doteraz som to vedela iba približne.

Videá sú veľmi praktickou pomôckou, pretože pri čítaní jednotlivých lekcií som niektoré veci prečítala bez pochopenia a video mi to "vytiahlo na svetlo". Určite je dobré dodržať postup, ktorý uvádzaš.

Každá lekcia je ukončená praktickým zhrnutím a myšlienkovou mapou. Keď potom človek počúva video, mnoho vecí mu je zrejmých. Myslím si, že videá veľmi dobre dopĺňajú kurz. Celá táto téma je dosť ťažká, a myslím, že si ju rozobrala polopate a komplexne.

Kurz by som odporučila každému účtovníkovi, aby si to preštudoval. To je aj to, čo mi dal tvoj kurz - prakticky použiteľný pohľad na dosť dôležitú ekonomickú oblasť, o ktorej sa veľa nehovorí.
Ing. Marcela Sányováúčtovníčka

"... človek to hneď pochopí... stručné, jasné, jednoduché a zrozumiteľné..."


Konečne som našla na nete niečo, čo je stručné, jasné, jednoduché a zrozumiteľné. Toto sú slová, ktoré na 100 % vystihujú tento kurz. Odporúčam ho všetkým, ktorí sa chcú v tejto oblasti posunuť dopredu, zdokonaliť sa a získať odpoveď na danú otázku.

A už sa teším na ďalšie vypracované "témy". A čo je najdôležitejšie? ÁNO, človek to hneď pochopí. Super napísané, super nahrávky (videá).

Vysvetliť zákony a účto polopate, tak to sa málokomu podarí. Ale s týmto kurzom to ide!
Mgr. Helena MálkováŠvajčiarsko

Najlepší čas, kedy ste sa mali zaoberať otázkou vašej rezidencie, bolo vtedy, keď ste opustili Slovensko.

Druhý najlepší je TERAZ

Vyriešte otázku vašej daňovej rezidencie pohodlne a efektívne a objednajte si kurz "Daňová rezidencia".

Ak ste na tom podobne ako ja, keď si kupujem nejaký nový on-line produkt, a celú stránku ste iba "preleteli", mám tu pre vás malú rekapituláciu toho, čo získate kúpou kurzu "Daňová rezidencia".

 • On-line kurz
  4 moduly, členská sekcia prístupná cez web
 • Pracovný zošit
  povedie vás krok za krokom určovaním vašej daňovej rezidencie
 • BONUS č. 1
  myšlienkové mapy - prehľadné grafické zhrnutia ku každej lekcii
 • BONUS č. 2
  dokumenty - zoznam zmlúv a iné
 • BONUS č. 3
  4 videá - okomentované myšlienkové mapy - zvlášť video ku každému modulu
 • BONUS č. 4
  myšlienková mapa - povinnosti podľa statusu vašej rezidencie prehľadne na jednej A4

Kliknite na tlačítko, objednajte si kurz a začnite ešte dnes!

kurz "Daňová rezidencia"

Máte ešte nejaké otázky?

Napíšte mi na info@uctoadanepolopate.sk alebo mi zavolajte na +421 908 717 736.

Rada Vám pomôžem a poradím.

E-shop prevádzkuje: TAGNIS, s.r.o., A. Sládkoviča 23, 971 01  Prievidza, IČO: 45 443 980, DIČ: 2022992829

Spoločnosť TAGNIS, s.r.o. nie je platiteľom DPH; je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, odd. Sro, Vl.č. 31614/R.